Exkluzívne služby

pre zmluvných partnerov, ktorí so mnou podpíšu sprostredkovateľskú zmluvu o výhradnej spolupráci (exkluzívne zastúpenie) ponúkam exkluzívne služby navyše, ktoré zvyšujú cenu, rýchlosť a pravdepodobnosť predaja,  a  výrazne šetria čas a náklady spojené s predajom nehnuteľnosti.

+ príprava nehnuteľnosti na prezentáciu
Potencionálni kupci sa rozhodujú v rozmedzí 30-60 sekúnd po vstupe do domu, či bytu. Takisto záujemci o kúpu hľadajú nehnuteľnosť na internete obvykle v postupe lokalita-cena-fotografie. Prvý dojem je dôležitý, obal predáva... iste ste už počuli tieto frázy, síce ošúchané ale stále pravdivé. Príprava nehnuteľnosti na fotenie a prezentáciu pri obhliadkach je dôležitá. (V západných krajinách je v realitnom biznise rozšírený samostatný odbor - tzv. homestaging, príprava nehnuteľnosti na predaj vrátane dizajnových úprav, dodania doplnkov, nábytku a jeho dispozičného usporiadania v miestnostniach). Neporiadok, starý nábytok, rozhádzané osobné veci, zápach a špina znižuje hodnotu nehnuteľnosti a odrádza záujemcov od kúpy, lebo sa tam jednoducho necítia dobre.  V rámci exkluzívnej zmluvnej spolupráce zabezpečím na vlastné náklady upratanie nehnuteľnosti, vypratanie starého nábytku prípadne základné vybielenie.

+ virtuálna obhliadka
najmodernejší spôsob prezentácie nehnuteľnosti. Klient si pozrie nehnuteľnosť na svojom počítači, mobile či tablete z pohodlia svojej obývačky. V kľude nikým nerušený sa môže prechádzať priestormi v dome či byte, prípadne po záhrade a získať tak veľmi presnú predstavu o nehnuteľnosti, bez nutnosti absolvovať obhliadku osobne za prítomnosti majiteľa. Tento nástroj výrazne zvyšuje atraktivitu nehnuteľnosti a na fyzickú obhliadku prichádzajú už takmer rozhodnutí záujemci.

+ pohľad zhora - video z dronu
ten najlepší spôsob ako prezentovať lokalitu kde sa Vaša nehnuteľnosť nachádza. Video z dronu ukáže za minútu viac ako polhodinová obhliadka okolia. Jednoduchý spôsob ako ukázať záujemcom Vašu nehnuteľnosť z vtáčej perspektívy.

+ videoobhliadka
Veľmi účinný a čoraz viac rozšírený nástroj na prezentáciu nehnuteľností. Záujemci, ktorí si pozrú videoobhliadku získajú dokonalú predstavu o nehnuteľnosti a vedia sa lepšie rozhodnúť. Videoobhliadky znižujú počet obhliadok na nehnuteľnosti a zvyšujú pravdepodobosť kúpy u tých ktorí sa rozhodli nehnuteľnosť navštíviť aj osobne. Navyše videoobhliadky zvyšujú počet zobrazení záujemcami na realitných portáloch a umožňujú použiť youtube alebo facebook ako dodatočný predajný kanál. Pre zmluvných partnerov zabezpečím kompletné spracovanie videoobhliadky od natočenia full hd kamerou, zostrihanie, otextovanie, ozvučenie a zverejnenie videa na youtube a realitných portáloch.

+ 3D pôdorys alebo pôdorys
Vnútorná dispozícia domu alebo bytu je jedno z dôležitých kritérií rozhodovania pri kúpe nehnuteľnosti. Pôdorys, prípadne 3D pôdorys dáva záujemcom o kúpu presnú predstavu o tom, ako sú usporiadané jednotlivé miestnosti v dome či v byte, aké sú veľké, či sú priechodné a pod. Podobne ako videoobhliadky pôdorysy znižujú počet zbytočných obhliadok na nehnuteľnosti a zvyšujú pravdepodobosť kúpy u tých ktorí sa rozhodli nehnuteľnosť navštíviť aj osobne. V rámci exkluzívnej spolupráce zmerám vašu nehnuteľnosť digitálnym laserovým metrom, vyhotovím pôdorys alebo 3D pôdorys a zverejním pri inzercii Vašej nehnuteľnosti.

+ Úhrada poplatkov spojených s prevodom nehnuteľností.
Zmluvným partnerom hradím základné poplatky spojené s prevodom nehnuteľnosti ako sú poplatky za overenie podpisov na kúpnej zmluve prípadne kolok k podaniu vkladu na katastri, pokiaľ ho má podľa kúpnej zmluvy hradiť predávajúci. (Poplatky navyše napríklad pri zriaďovaní notárskej úschovy, alebo pri zrýchlenom konaní na katastri nie sú súčasťou tejto služby)

+ zverejnenie lokality aj s mapkou polohy
Lokalita je spolu s cenou jedno z najdôležitejších kritérií pri kúpe nehnuteľnosti. Zverejnenie presnej adresy nehnuteľnosti znižuje množstvo záujemcov, ktorí by inak prišli na zbytočnú obhliadku, pretože až na mieste zistia, že lokalita im z nejakého dôvodu nevyhovuje. (Pokiaľ neexistuje zmluva s vlastníkom o exkluzívnom zastúpení, presná lokalita nehnuteľností sa neudáva, z dôvodu obchádzania realitnej kancelárie kupujúcimi, prípadne konkurenčnými realitkami). Pri exkluzívnom zmluvnom zastúpení nie je dôvod niečo tajiť a klienti tak vedia vopred, kde presne sa nehnuteľnosť nachádza, môžu si ju aj sami pozrieť zvonku, ešte predtým ako sa objednajú na obhliadku, Tým sa znižuje dramaticky počet zbytočných návštev a zvyšuje pravdepodobnosť kúpy pri osobnej obhliadke.

+ topovanie inzerátov
Pri exkluzívnom zmluvnom zastúpení zabezpečím aby Vaše nehnuteľnosti boli oproti ostatným inzerátom topované a zvýraznené na najväčších realitných portáloch ako sú Nehnuteľnosti.sk, Byty.sk, Topreality.sk, Reality.sk a Bazos.sk

+ propagácia cez sociálne siete (facebook, youtube, instagram)
čoraz viac klientov sa orientuje na sociálne siete a navyše cez sociálne siete klienti veľakrát získajú informáciu od priateľov o tom, že existuje ponuka nehnuteľnosti, ktorú práve hľadajú. V rámci exkluzívnej spolupráce zabezpečím a nastavím účinnú reklamu na sociálnych sieťach zacielenú na potencionálny okruh zákazníkov.

+ vysťahovanie alebo presťahovanie nábytku
Veľakrát sa stáva, že v byte, či dome zostal starý nábytok, ktorý je treba vypratať, či už pred predajom kvôli lepšej prezentácii alebo po predaji pred odovzdaním bytu. Pre svojich exkluzívnych klientov ponúkam možnosť využiť 10% zľavu na sťahovanie prostredníctvom profesionálnej sťahovacej spoločnosti. Pri menšom rozsahu a po dohode s predávajúcim zabezpečím vypratanie nábytku na vlastné náklady.

+ umiestnenie reklamnej plachty
Veľmi účinný spôsob podpory predaja Vašej nehnuteľnosti, hlavne pri predaji domov. Veľakrát sa stane, že práve niekto zo susedov v obci hľadá niečo pre svojich príbuzných, prípadne má známeho, ktorý sa zaujíma o nehnuteľnosť na mieste, kde predávate práve tu svoju. Takisto pokiaľ sa vaša nehnuteľnosť nachádza na frekventovanom mieste je reklamná plachta vhodným spôsobom podpory predaja. Každý druhý dom v exluzívnej ponuke som predal práve na základe umiestnenie reklamnej plachty.

+ prepis u dodávateľov energií a služieb

 • Nemusíte strácať čas a chodiť po elekrárňach, plynárňach a podobne. Všetko vybavím za Vás, stačí len keď podpíšete potrebné formuláre pri prebierke nehnuteľnosti. (výnimkou sú správcovia bytov, ktorí obvykle vyžadujú prítomnosť kupujúcich, prípadne aj predávajúcich pri prepise nového vlastníka. )
+ organizácia prebierky nehnuteľnosti, príprava preberacieho protokolu, odovzdanie kľúčov, potrebné formuláre a odpisy meračov energií, plynu a vody.
 • Ak dôjde k predaju nehnuteľnosti, moje služby nekončia podpísaním kúpnej zmluvy a podaním návrhu na kataster. Aktívne zorganizujem prebierku nehnuteľnosti, pripravím časový plán a potrebné formuláre pre odovzdanie nehnuteľnosti, poradím pri odpisoch energií a účastním sa ako nestranný svedok pri prebierke. Všetko sa snažím zorganizovať tak, aby Vás to stálo čo najmenej času a úsilia.

+ dodatočná reklama (tlačené médiá, letáky, billboardy, direct mailing a pod.)

 • V určitých prípadoch pri špecifických nehnuteľnostiach, napríklad komerčného charakteru, ponúkam aj možnosť ďalšej reklamy nad rámec obvyklých nákladov. Rozsah a spôsob tejto reklamy realizujem na základe typu nehnuteľnosti a dohody s predávajúcim.

ŠTANDARTNÉ SLUŽBY:

 • poradenstvo pri príprave nehnuteľnosti k predaju, k odstraňovaniu majetkovo právnych vád
 • stanovenie predajnej ceny
 • profesionálne pripravené fotografie
 • spracovanie a príprava inzerátu
 • propagácia na webovej stránke realitnej kancelárie + ďalších 200 realitných portálov
 • príprava a organizácia obhliadok, komunikácia so záujemcami o kúpu
 • rezervácia nehnuteľnosti pre kupujúceho, príprava rezervačnej zmluvy
 • spolupráca pri formalitách spojených s vybavovaním hypotéky (finančný poradca, znalec a pod.)
 • príprava kúpnych zmlúv, komunikácia pri schvaľovaní obidvoma stranami
 • organizácia podpisu kúpnych zmlúv, prípadných ďalších zmlúv a dokumentov (pné moci, notárska úschova, vinkulácia, úschova listín, návrh na vklad do kastastra a pod.)
 • vybavenie formalít na katastri (podanie návrhu na vklad, sledovanie katastrálneho konania až do ukončenia, aktívne riešenie prípadných problémov na katastri)

© 2017 Roman Kolovrátek: Realitný maklér. Romdom s.r.o., Predmestská 30, Žilina, 010 01
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!